ایده گستر اراک , ایده گستر,رزنت

آموزش ارسال و دریافت عکس و ویدئوی ناپدید شونده در اینستاگرام | ایده گستر اراک
کاسبی

آموزش ارسال و دریافت عکس و ویدئوی ناپدید شونده در اینستاگرام

نویسنده: مدیر سایت

۲۵ اسفند ۱۳۹۵

401 بازدید

شبکه


اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های موبایل بوده که برای به اشتراک گذاشتن عکس و ویدئو استفاده می‌گردد. فرض کنید کاربری بخواهد عکس یا ویدئویی را برای اکانت خاصی ارسال کرده که در مدت محدودی برای وی نمایش داده شود. در حال حاضر برای این منظور قابلیت ارسال عکس ها و ویدئو های ناپدید شونده به اینستاگرام افزوده شده است.

اگر انیمیشن محبوب کارآگاه گجت را به خاطر داشته باشید، حتما به یاد دارید که برگه های ماموریتی که کارگاه گجت دریافت می کرد پس از خواندن خودبه‌خود منفجر می شد و از بین می رفت. حال اینستاگرام چنین امکانی را برای کاربران خود فراهم کرده است.

ویژگی ارسال عکس ها و ویدئوهای ناپدید شونده (Disappearing Photos & Videos) جدیدترین قابلیتی است که به اینستاگرام اضافه شده است. البته پیش تر این قابلیت در اسنپ چت موجود شد و پس از آن اینستاگرام نیز این قابلیت را برای کاربران فراهم کرد. اگر اکانتی را فالو کرده‌اید و آن اکانت نیز، شما را فالو بک کرده است با استفاده از این ویژگی می توانید عکس یا ویدئویی که زمان بندی شده برای این اکانت ارسال نمایید. لازم به ذکر است اکانتی که برای آن عکس یا ویدیو ارسال کردید، فقط یه بار می تواند این فایل ها را مشاهده کند. بعلاوه می توانید بر روی عکس متنی را بنویسید و یا طرحی را بکشید و سپس عکس را ارسال کنید.

روش ارسال عکس و ویدئو ناپدید شونده

به منظور ارسال عکس ها و ویدیوهای ناپدید شونده در اینستاگرام، ابتدا بر روی آیکون  که سمت راست و بالای  قرار دارد، کلیک کنید. سپس می توانید با دوربین اصلی و یا سلفی عکس یا ویدیویی تهیه کنید و یا اینکه نوار مورد نظر را به بالا کشیده تا بتوانید عکس یا ویدئوی مدنظر را انتخاب کنید.

در این مرحله اگر تمایل دارید طرحی را روی عکس بکشید، پایین صفحه و سمت راست فلش کوچکی وجو دارد که با کیک بر روی قادر خواهید بود طرح مورد نظرتان را اعمال کنید. سپس اکانت گیرنده را انتخاب کرده و تصویر را بفرستید.

دریافت عکس و ویدئوی ناپدید شونده

زمانی که عکس یا ویدیوی موقت و ناپدید شونده‌ای را دریافت می کنید، عکس یک دکمه بالای صندوق دریافت (inbox) ظاهر می شود و به شما می گوید که چه کسی این پیام را فرستاده است. برای مشاهده‌ی پیام کافیست روی آن کلیک کنید، پس از آن عکس یا ویدئو نمایش داده می شود و پس از ۱۸ ثانیه برای همیشه ناپدید خواهد شد.

چه بخواهید عکس یا ویدیوی موقت و ناپدید شونده‌ای را برای اکانتی بفرستید و یا از اکانتی دریافت کنید باید هر دو یکدیگر را فالو کرده باشید و در غیر اینصورت نمی توانید از این ویژگی استفاده کنید.

از آنجا که قابلیت ارسال عکس و ویدئوی ناپدید شونده برای همه کاربران قابل استفاده است، بنابراین اگر این امکان را ندارید بدین معناست که از آخرین ورژن اینستاگرام استفاده نمی کنید و باید آن را بروز رسانی نمایید.