ایده گستر اراک , ایده گستر,رزنت

چگونه فایل های از دست ‌رفته خود را بازیابی کنیم؟ | ایده گستر اراک
کاسبی

چگونه فایل های از دست ‌رفته خود را بازیابی کنیم؟

نویسنده: مدیر سایت

۱۴ اسفند ۱۳۹۵

413 بازدید

شبکه


قطعا برای بسیاری از شما پیش آمده است که به صورت اتفاقی فایل های موجود بر روی سیستم خود را پاک کردید و یا به هر نحوی اطلاعات خود را از دست داده‌اید. معمولا فایل های از دست رفته شامل عکس ها و اطلاعات مهم شما هستند، پس بحث بازیابی آن ها بسیار موضوع مهمی تلفی می شود. در این مقاله آموزشی نرم افزار مناسبی را برای بازیابی فایل های حذف شده به شما معرفی می کنیم.

نرم افزارهای زیادی برای بازیابی اطلاعات از دست رفته در اینترنت موجود است. اما باید همیشه برای این کار نرم افزاری را انتخاب کنید که قدرت بالایی در بازیابی اطلاعات داشته باشد. در حقیقت میزان موفقیت در بازیابی فایل ها و اطلاعات، به قدرت نرم افزار بستگی دارد.

نرم افزارهای بازیابی یا ریکاوری، نرم افزارهایی هستند که قدرت اسکن کردن هارد دیسک سیستم شما را برای بازیابی فایل های حذف شده دارند. نرم افزار EaseUS Data Recovery، یکی از نرم افزارهای مناسب و قدرتمند برای بازیابی فایل های حذف شده بر روی دسکتاپ است. این نرم افزار، ابزار بسیار قوی برای ریکاوری فایل ها است، چرا که از روش های جدیدی برای اسکن هارد دیسک سیستم شما و بازیابی فایل ها استفاده می کند.

نرم افزار EaseUS Data Recovery ، دارای دو نسخه رایگان و تجاری است. در نسخه رایگان این نرم افزار می توانید ۵۰۰ مگابایت فایل را بازیابی کنید. البته اگر این نرم افزار را با دوستان خود در یکی از شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید، امکان بازیابی ۲ گیگابایت فایل در نسخه رایگان به شما داده می شود. تنها تفاوت نسخه رایگان و تجاری، تنها محدودیت حجم فایلی است که توسط نرم افزار بازیابی می شود. نسخه تجاری محدودیتی در میزان فایل هایی که بازیابی می کند را ندارد.

با نرم افزار EaseUS Data Recovery می توانید فایل هایی را که به صورت اتفاقی پاک کردید، فایل هایی که در درایوری بوده و آن درایو را فرمت کردید، فایل هایی که ویروسی شده بودند و به این دلیل حذف شدند و یا فایل های موجود در هارد دیسک هایی که آسیب دیدند را بازیابی کنید.

نرم افزار  EaseUS Data Recovery، تنها محدود به بازگرداندن فایل های از دست ‌رفته‌ شما از درایوهای سیستم نمی شود. بلکه شما امکان بازیابی فایل های از دست رفته از حافظه های جانبی، گوشی های هوشمند، دوربین های دیجیتال، پخش کننده های موسیقی، هارد دیسک های اکسترنال، فلش مموری ها و غیره را دارید.

این نرم افزار امکان بازیابی فایل ها با فرمت های مختلفی را دارد. فرمت هایی که توسط این نرم افزار پشتیبانی می شوند شامل موارد زیر است:

Jpg, Png, Bmp, Mp3, Wma, MP4, Docx, Pdf, Xls و بسیاری موارد دیگر.

نحوه بازیابی فایل های از دست‌ رفته با استفاده از نرم افزار  EaseUS Data Recovery، به شرح زیر است:

در گام نخست نرم افزار را از سایت رسمی به صورت رایگان دانلود کرده و نصب کنید. سپس نرم افزار را اجرا نمایید.

در مرحله اول، نوع فایل هایی را که می خواهید بازیابی شوند، مشخص کنید.

در مرحله دوم، محلی که می خواهید فایل های از دسته رفته موجود در آن را بازیابی کنید،مشخص کنید، و سپس گزینه اسکن را انتخاب نمایید.

با این کار نرم افزار شروع به اسکن کردن محل مورد نظر می کند. پس از اتمام این فرایند، نرم افزار فایل های از دست رفته‌ ای که پیدا کرده است، نمایش می دهد. اگر مشاهده کردید که فایل هایی که توسط نرم افزار شناسایی شده، کامل نیست می توانید با انتخاب گزینه Deep Scan از نرم افزار بخواهید تا اسکن دقیق ‌تری را برای شما انجام دهد. در این روش امکان یافتن فایل های از دست‌ رفته بیشتر خواهد بود.

در آخر پس از اتمام فرایند اسکن، وقتی نرم افزار فایل های از دست‌ رفته را برای شما پیدا کرد و در صفحه اصلی نمایش داد، شما می توانید آن ها را بازیابی کنید. در این مرحله کافی است فایل هایی را که تمایل به بازیابی آن ها دارید، انتخاب کنید و بر روی Recover کلیک نمایید. حال پنجره‌ ای نمایش داده می شود و از شما می خواهد تا محلی را که تمایل دارید فایل های بازیابی شده در آنجا ذخیره شوند، انتخاب کنید. توصیه می کنیم فایل ها را در محلی به غیر از محلی که فایل ها از آنجا بازیابی شدند، ذخیره نمایید.

نگاهی اجمالی به قابلیت های نرم افزار EaseUS Data Recovery

دسترسی سریع نرم افزار با Right Click

بازگردانی حرفه ای فایل ها و اطلاعات پاک شده

بازیابی فایل های پاک شده به وسیله ویروس ها

بازیابی اطلاعاتی که با فرمت شدن هارد دیسک پاک شده اند !

بازگردانی اطلاعاتی که از طریق پاک شده پارتیشن یا صدمه دیدن دیسک پاک شده اند

بازیابی اطلاعات از روی دستگاه های قابل حمل و کارت های حافظه و فلش دیسک ها و گوشی های هوشمند

سازگاری با فرمت سیستم FAT12, FAT16, FAT32, NTFS/NTFS5, EXT2/EXT3

پشتیبانی از Hard Disk, external ZIP/USB drive, removable SmartMedia, MemoryStick, SD cards برای بازیابی اطلاعات

در نهایت باز هم توصیه می کنیم که اگر به دنبال نرم ‌افزاری قوی و فوق ‌العاده برای بازگرداندن فایل های از دست ‌رفته خود هستند، حتما EaseUS Data Recovery را تجربه کنید.